Služby

Ceník

individuální i skupinové) děti, studenti, senioři 10,- Kč / osobu
dospělí 20,- Kč / osobu
Příplatek za nadstandardní program

Např. show se spotřebou materiálu, prodloužená exkurze (>2,5 h) apod. + 10,- Kč / osobu
Jeden pedagogický doprovod na 10 dětí zdarma
Soukromá prohlídka mimo otevírací dobu
pro 1 až 6 osob (v doprovodu vedoucího hvězdárny) 1000,- Kč
Programme in English CZK 50,- / person
or EUR 2.00 / person

 

otevírací doba

leden, únor od 18 h
březen od 19 h
duben od 20 h
květen od 21 h
červen – noční obloha od 19-20 h
pozorování Slunce 
od 22h
červenec, srpen
(servis techniky) zavřeno (prázdniny)

Pracovníci

Na hvězdárně se Vám budou věnovat odborní pracovníci hvězdárny či zkušení demonstrátoři – absolventi astronomického kroužku. Provoz hvězdárny zajišťuje a program garantuje profesní nezisková organizace (spolek), založená místními astronomy v Mezinárodním roce astronomie 2009. Zisk ze symbolického vstupného bude využit na údržbu současného vybavení, na povinné spolufinancování již tradičních vzdělávacích akcí či na doplnění technického vybavení. Otevírací dobu si můžete ověřit v aktuálním programu – v uvedených termínech bude hvězdárna otevřena vždy; v případě nepříznivého počasí bude připravena přednáška či náhradní program. (Viz též základní informace a organizace návštěv.) Ostatní dny jsou vyhrazeny pro školní exkurze a jakékoliv jiné organizované skupiny, které si mohou domluvit individuální program.

Často kladené otázky (F.A.Q.)

Kapacita – optimální velikost skupiny: cca 20 osob, maximální cca 30 osob na jednoho demonstrátora (na úkor pohodlí), plný autobus na 2–3 demonstrátory, více či speciální organizace na dotaz. Počítáme s možností, resp. nutností improvizace.

Skupina do 6 osob si nemusejí předem rezervovat termín; je však vhodné ohlásit svou návštěvu v případě speciálního dotazu či přání (které vyžadují přípravu), v případě významné návštěvy (obdarovaný, zahraniční host, …) či větší skupiny apod.

Návštěva je možná i pro handikepované osoby. Do poloviny cesty lze všechny návštěvníky s omezenou pohyblivostí vyvézt výtahem. Tyto případy prosíme předem ohlásit, abychom zajistili druhého pracovníka hvězdárny pro doprovod. Návštěvníkům trpícím závratěmi, fóbiemi z výšek apod. doporučujeme přijít v doprovodu další blízké osoby. Kupole ve výšce 25 m nad zemí je dobře zatemněná a navozuje pocit bezpečného uzavřeného prostoru, nikoliv však přístupová cesta! Doprovodu všech takových osob doporučujeme předchozí průzkumnou návštěvu.

Soukromá prohlídka mimo otevírací dobu
pro 1 až 6 osob (v doprovodu vedoucího hvězdárny) 1000,- Kč
Programme in English CZK 50,- / person
or EUR 2.00 / person

Vchod je z  jihu od Pastelky, nikoliv tělocvičnou.

Sraz pracovníků hvězdárny s návštěvníky na začátku otevírací doby před vrátnicí – hlavní vchod do budovy ZŠ. Možnost parkování v ulici 17. listopadu před Hvězdárnou (z jihu), popř. na parkovišti u obchodních domů Albert a OBI (na západ od hlavního vchodu; třeba obejít oplocený pozemek ZŠ Pastelka k jihu).

Příjmový pokladní doklad (příjemcem je nezisková organizace níže – neplátce DPH) vystavíme na požádání.
K vystavení dokladu bude potřeba znát:
1) Plátce – přesný název právnické (popř. fyzické) osoby, 2) platnou adresu, 3) je vhodné uvést IČ.
Standardním textem je: Vstupné do Hvězdárny MB. Na vyžádání lze text rozepsat, např.: Vstupné na osobu,
přednáška/beseda/přednáška s pokusy/vzdělávací program na osobu krát počet osob.